Anglistki z naszej szkoły autorkami podręcznika!

W Wydawnictwie Szkolnym PWN właśnie ukazał się podręcznik-repetytorium do nowego egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego. Napisały go nauczycielki naszej szkoły: pani Anna Szafarz i pani Agnieszka Szurek. Jest zgodny z nową podstawą programową i przeznaczony głównie dla ambitnych uczniów trzecich klas, którzy chcieliby powtórzyć i uzupełnić materiał przed egzaminem w przyszłym roku. Zaletą książki jest założenie, że nie trzeba korzystać z dodatkowych, płatnych lekcji, żeby przygotować się do egzaminu gimnazjalnego.

Aby ułatwić uczniowi organizację pracy, książka jest podzielona na 30 rozdziałów-tygodni, a ćwiczenia na poziom podstawowy i rozszerzony. Po zakończeniu powtórki, uczeń może zrobić sobie próbny egzamin gimnazjalny korzystając z dołączonych arkuszy egzaminacyjnych. Książka ma przystępnie wyjaśnioną gramatykę i zgromadzone bogate słownictwo w Word Banku. Towarzyszy mu płyta nagrana przez native speakerów z zadaniami do słuchania na każdy tydzień. Do książki dołączony jest klucz zawierający rozwiązania ćwiczeń.

To nasi uczniowie podpowiedzieli autorkom, o czym chcieliby przeczytać w nowym podręczniku i wiele z ich pomysłów udało się zrealizować (np. o muzyce reggae i podstawowych trikach na deskorolce)!

Książka jest już dostępna w księgarniach internetowych np. Empik, a także tradycyjnych księgarniach. Z powodu   popularności Organizera przygotowywany jest dodruk, a w przyszłym roku II wydanie.

Książka jest częścią serii wydawniczej do nowego egzaminu gimnazjalnego obejmującej także repetytoria do języka polskiego, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i historii z wos-em.