Dzień bajkowej postaci

Jak zwykle w październiku, obchodzi swoje święto biblioteka szkolna.

W tym roku pod hasłem: “Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”.

Kto wymyślił takie święto?

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października.

Z  tej okazji zorganizowałyśmy “Dzień bajkowej  postaci”. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Uczniowie klas 0, 1 i 2 uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych, bawiąc się w rozpoznawanie przedmiotów z różnych baśni, prezentując bajkowy strój oraz rekwizyty, które go uzupełniały. Dzieci uczestniczyły w konkursach, quizach. W trakcie zabawy „Traf w Babę Jagę” próbowały trafić w naszą babę Jagę woreczkami z grochem- rozwijając w ten sposób umiejętność rzutu i celowania. Podczas zabawy „Jak Kopciuszek” trzeba było oddzielić groch od fasoli, ale i tym razem dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Dla każdego ucznia czekał słodki upominek.