Galeria instrumentów folkowych

13 III 2018 r. odwiedziliśmy  magiczne miejsce na uboczu naszego pięknego miasta… Miejsce to liczy ponad 1000 okazów instrumentów, przeszkadzajek oraz zabawek muzycznych. Kolekcja słowiańskiej kultury ludowej, dźwięki liry korbowej oraz najbardziej polskiego instrumentu „pierdziela” to tylko niektóre z atrakcji Galerii Instrumentów Folkowych  w Grodzisku. Byliśmy dziś świadkami tego, że instrumenty muzyczne  można  zrobić  ze wszystkiego, nawet z pompki do roweru 🙂  …potrzeba tylko trochę wyobraźni.

Muzyka ma istotny wpływ na rozwój oraz stymulację mowy dzieci. Na podstawie wielu badań dowiedziono, że zastosowanie muzyki może pomagać w leczeniu zaburzeń;

  • słuchania,
  • dysleksji,
  • zespołu zaburzeń uwagi, i innych.

Muzyka uczy skupienia uwagi na dźwiękach, poprawiając jakość komunikacji dziecka z otoczeniem.  Ćwiczenia głosowe, w toku ruchu  i  śpiewu, mogą być jednym z czynników usuwających wady dzieci z zaburzeniami mowy  i wadami wymowy. Klasy „0” i 1A  były dziś zatem uczestnikami nie tylko wyjątkowej lekcji muzyki, ale również nietypowych zajęć logopedycznych.

Dominika Kazimierczak-Kowalewska


I jeszcze kilka filmów…