LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Szkoła to miejsce, w którym uczymy dzieci jak mają sobie radzić w świecie dorosłych. Dlatego warto od czasu do czasu poświęcić chwilę czasu na omówienie zagadnień spoza podręcznika i standardowych zagadnień programowych, ale bardzo przydatnych w życiu. Na taki ciekawy pomysł wpadła mama Lenki z kl. 1b, która wsparta pomocą uczennic ZS nr 1 w Grodzisku Mazowieckim (Karoliny Bogobowicz, Klaudii Wróbel) przeprowadziła lekcję przedsiębiorczości.

Zaczęło się od stworzenia mapy pojęciowej: “Co oszczędzamy?” Następnie dzieci poznały historię polskich pieniędzy oraz zagranicznych banknotów, będących współcześnie w obiegu. Miały okazję stworzyć projekt waluty i nazwać ją według własnych pomysłów. Uczennice technikum hotelarstwa pomogły pierwszoklasistom wyznaczyć pierwsze ekonomiczne cele i plany biznesowe. Do tego, w prezencie od rodziców, dzieci otrzymały małe skarbonki z pierwszym wkładem finansowym. Tak więc, podczas dwugodzinnych zajęć udało się zachęcić uczniów klasy 1b do przedsiębiorczości, czyli – samodzielności, bo osoba przedsiębiorcza nie czeka, ma plany i je realizuje.

Życzymy pierwszoklasistom sukcesów, a pani Iwonie Vedral i uzdolnionym pedagogicznie uczennicom: Karolinie i Klaudii – dziękujemy!

Danuta Szczęsna