„Ubierz się w książkę – czyli sleeveface w bibliotece”

 

Biblioteka szkolna organizuje konkurs na fotografię reklamującą ulubioną książkę. Zdjęcia powinny zachęcać w ciekawy i inspirujący sposób do przeczytania danej książki. Liczy się oryginalny i interesujący sposób zaprezentowania danej pozycji.

SLEEVEFACE to zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. To nowoczesny, modny i zabawny sposób na popularyzację czytelnictwa
i biblioteki szkolnej. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem.

Zapraszamy kreatywnych uczniów do udziału w konkursie na wykonanie zaskakującego i twórczego sleeveface. Wystarczy  wybrać okładkę ulubionej książki i sprytnie wmontować ją w zdjęcie części swojej twarzy lub sylwetki i zrobić sleeveface). Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne wykonane samodzielnie, będące oryginalnymi zdjęciami autora. Każdy uczestnik (autor zdjęć) może wykonać maksymalnie 3 prace i przynieść je do biblioteki szkolnej do 15 lutego 2018 roku. Do prac proszę dołączyć dane uczestnika konkursu (imię i nazwisko, klasa, tytuł zdjęcia).

W poszukiwaniu zgrabnych książek z fotogenicznymi okładkami zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Prace konkursowe będą wywieszone w czytelni. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.