Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna, wiosna, wiosna …

Fotorelacja z wydarzenia

 
W dniu 21 marca zawitała do szkoły Pani Wiosna. Korytarze szkolne wypełniły się kolorowymi kwiatami, wesołymi buziami, śmiesznymi przebierańcami oraz muzyką, poezją, rysunkami ….
Odbył się apel, który oficjalnie powitał nową porę roku. Klasa II B przedstawiła swój projekt o powstaniu dżinsu. Dowiedzieliśmy się o jego ciekawej i długiej historii oraz wspominaliśmy nasze pierwsze spodnie dżinsowe. Oprócz prezentacji został również pokazany na ten temat film ze wspomnieniami przypadkowych osób oraz nauczycieli naszej szkoły.
Wiosna zaczęła się na dobre, gdy III C zaśpiewała piosenkę „Plastikowa biedronka”. Przygotowany został również film przez uczniów tej klasy, który można obejrzeć na stronie szkoły.
Szkoła z pasją okazała się prawdziwą kuźnią talentów. Przebojowe dziewczyny śpiewały największe przeboje światowej piosenki, w takich językach jak: angielski, francuski i oczywiście polski. Przebój szwedzkiego zespołu ABBA „Dancing Queen”, „Bombonierka”Grzegorza Turnaua oraz „Milord” Edith Piaf i „L’air du vent” czyli Pocahontas po francusku zapewniły świetną zabawę.
Konkursom i zabawom nie było końca. Powstały piękne marzanny, które zostały zatopione symbolicznie w … wiadrze.
Odbył się konkurs ogłoszony przez Samorząd Uczniowski na najweselszy makijaż wiosenny. Okazało się, że przy takiej okazji malowanie się nie cieszyło się niestety zbyt wielką popularnością. Na wysokości zadania stanęło jednak kilka uczennic z klas pierwszych i trzecich. Nagrodę dostała uczennica klasy I E, za delikatny makijaż w pięknym, zielonym kolorze.
Na jednym z pięter szkoły została zorganizowana wystawa wszystkich możliwych talentów młodzieży.