Ogłoszenie Dyrektora

Szkoła Podstawowa nr 5  przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia na usługę ochrony szkoły. Przedmiotem zamówienia będzie ochrona budynków, mienia i osób w obiektach Szkoły Podstawowej nr 5 w Grodzisku Mazowieckim.
Termin realizacji: od dnia 2 stycznia 2019 r. do 21 czerwca 2019 r.

Ofertę należy złożyć w sekretariacie w Grodzisku Mazowiecki, ul. L. Zondka 6, w nieprzekraczalnym terminie: do dnia 28 grudnia 2018, do godziny 10:00.

→ Szczegóły oferty

Kolejne sukcesy naszych matematyków

 Miło nam poinformować, że do zawodów drugiego stopnia ogólnopolskiej XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów awansowali Jakub Izdebski i Władysław Rydzewski z klasy 8 b.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Nowy międzynarodowy projekt Erasmus+

Startujemy z nowym, 3-letnim projektem Erasmus+ dla 4 i 5 klas o nazwie TRAVEL and Create Your Future Perfect School (Perfekcyjna Szkoła Przyszłości).  TRAVEL jest skrótem od nazwy francuskiej projektu (koordynatorem jest Francja). Głównymi celami są wymiana dobrych praktyk między szkołami, wyrównywanie szans, kształcenie kompetencji w językach obcych (angielski) oraz umiejętności z dziedziny IT.  (…)   Czytaj więcej
Koordynatorem projektu jest pani Anna Szafarz, w zespole projektowym są także panie Ewa Marciniak i Wiesława Śleszyńska.
Pierwsze zadanie projektowe już w trakcie:  film/prezentacja o naszej szkole dla uczniów francuskich. Szczegóły na Facebooku Travel Project School 5.
Udział w Projekcie jest dobrowolny i bezpłatny.
Ważne strony:
→ Facebook Projektu
 → Strona Szkoły Podstawowej w Louvigny
→ Strona Projektu na sp5grodzisk.pl

Wyniki etapu szkolnego Powiatowej Olimpiady Matematycznej

Do półfinału awansowali:

Szkoła Podstawowa

  • Jankowska Klaudia kl. 8 c
  • Rydzewski Władysław kl. 8 b
  • Engel Agnieszka kl. 8 c

Gimnazjum

  • Kossakowska Matylda kl. 3 b
  • Brzywczy Celina kl. 3 c
  • Morytko Tadeusz kl. 3 c
  • Frankiewicz Aleksandra kl. 3 a
  • Kieszkowski Kamil kl. 3 c

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!

Świąteczny kiermasz

 Drodzy Rodzice! W czwartek, 13 grudnia (dzień zebrań) w godzinach od 16.30 do 19.00 w naszej szkole odbędzie się kiermasz Bożonarodzeniowy.  Będzie można na nim zakupić ozdoby świąteczne, wykonane przez naszych uczniów i ich opiekunów.
Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na wsparcie dzieci z domu dziecka w Kenii, którym opiekuje się społeczność naszej szkoły w ramach projektu misyjnego „Adopcja na odległość”.
Otwórzmy swoje serca w tym przepięknym okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i podzielmy się miłością.

Bożena Sadowska
opiekun Koła Misyjnego

Przygotowania do świąt

Ozdabianie pierników to doskonała zabawa zarówno dla młodszych jak i starszych. Podczas dzisiejszych warsztatów w świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję do kreatywnej zabawy pobudzającej wyobraźnię.
Serdecznie zapraszamy 13 grudnia na kiermasz świąteczny, na którym będzie okazja do zakupienia wyrobów swoich pociech  🍪🍪

Zobacz więcej

Pomoc dla schroniska

Drodzy darczyńcy… zakończyliśmy akcję zbierania karmy i akcesoriów dla zwierząt ze Schroniska im. Kazana w Żyrardowie.

Dziękujemy za okazane serce i życzliwość🐶🐱

 

„Oczaruj mnie…Polską”

 W bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny IV edycji konkursu czytelniczego „Oczaruj mnie…Polską” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną. Hasło tegorocznego konkursu nawiązywało do 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczestnicy deklamowali wiersze o Polsce, o naszych tradycjach, o polskim patriotyzmie, o miłości do ziemi ojczystej. Uczniom reprezentującym  naszą szkołę w kolejnym, międzyszkolnym etapie konkursu życzymy powodzenia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Mini foto galeria