Majsterkowo

„Mikołajki” już za nami, ale niespodzianek mikołajkowych nigdy dość! Z takiego założenia wyszli rodzice uczniów klasy 1b naszej szkoły i sprawili dzieciom jeszcze jeden ciekawy prezent – wyjazd do Castoramy na warsztaty świąteczne. Celem zajęć, realizowanych w projekcie MAJSTRKOWO, jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.
Czytaj więcej

Pomagamy! Pomagamy! Pomagamy!

W październiku oraz listopadzie uczniowie naszej szkoły prowadzili zbiórkę darów dla SOZ Straży dla Zwierząt Powiatu Grodziskiego. 22 listopada świetlicę szkolną odwiedziły panie z SOZ, opowiedziały dzieciom jak zachować się w przypadku zaobserwowania wypadku z udziałem zwierząt, czym dokarmiać zwierzęta w czasie zimy oraz wiele innych ciekawostek.

Dominika Kazimierczak
Joanna Kowalewska

Więcej

Książki do biblioteki

Z pewnością macie w domach książki, które kupiliście, przeczytaliście raz i odłożyliście. Podczas porządków przejrzyjcie uważnie swoje biblioteczki, szafy i półki.  Dajcie swoim książkom drugie życie i przekażcie je Bibliotece, aby służyły innym!
Poszukujemy szczególnie książek nowych (wydanych w latach 2013–2016), ciekawych i  przydatnych innym. Tematyka zupełnie dowolna. Może to być beletrystyka, mogą być książki historyczne, obyczajowe, fantastyczne, popularnonaukowe. Pamiętajcie im książki nowsze i w lepszym stanie, tym większa szansa, że ucieszą kolejnych czytelników.

Włączcie się do tej inicjatywy i przekażcie dalej! Dar musi być w dobrym stanie! Szczegóły w bibliotece szkolnej.

 Czytana książka żyje dalej!

Kuferek życzeń

W bibliotece szkolnej został wystawiony   KUFEREK  ŻYCZEŃ. Jeśli w naszych zbiorach brakuje książki, którą uważacie za potrzebną i wartościową, to podajcie jej autora i tytuł, a my postaramy się  ją nabyć.

Zapraszamy!

Historia „Szyszka”

Więcej zdjęć

Zaczęło się zwyczajnie… Wojtuś z klasy 1b zgłosił chęć udziału w konkursie recytatorskim „Oczaruj mnie… przyrodą”. Recytował wiersz Marii Konopnickiej, a żeby stworzyć niezwykły nastrój i bardziej zobrazować treść, przyniósł ze sobą małe iglaste drzewko. Okazało się ono niezwykłym amuletem, bo Wojtuś awansował do międzyszkolnego etapu tego konkursu. Ale co ze świerkiem? Dbamy o przyrodę, cieszy nas widok otaczającej natury, więc nie mogliśmy pozwolić na powolne usychanie drzewka. Tata Wojtka wpadł na cudowny pomysł – wkopania świerku przy szkole i obserwowania jak rośnie. Ta idea spotkała się z ogromnym entuzjazmem pierwszaków! Uroczyście odprowadziły drzewko w bezpieczne miejsce przy placu zabaw, wysłuchały cennych rad taty Wojtka jak o nie dbać, nadały mu imię „Szyszek” i obiecały doglądać najczęściej, jak się da. Dziękujemy rodzicom Wojtka za piękną lekcję przyrody!

 Danuta Szczęsna

Z Leonidem Teligą poznajemy świat

Najmłodsi włączyli się w realizację projektu „Z Leonidem Teligą poznajemy świat”, którego koordynatorami są nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim. Pierwsze zajęcia (28 XI, 01 XII) poprowadziła p. Sylwia Bąbik – kierownik biblioteki, omawiając z uczniami miejsca, w których dorastał Teliga i w których rodziły się jego pragnienia.

Czytaj więcej