remont

Lekcja filmowa


Centrum Edukacji Filmowej, od dawna współpracujące z grodziskimi szkołami, zaprosiło najmłodszych uczniów „Piątki” (klasy 1a, 1b, 0) na lekcję filmową zatytułowaną „I kto to mówi?”.

Czytaj więcej

remont

Pierwszy dzień życzliwości

21 września w świetlicy szkolnej odbył się „Pierwszy dzień życzliwości”. Pierwszaki uczestniczyły w zajęciach dotyczących życzliwości, na których dowiedziały się co to znaczy być życzliwym,  jak być dobrym kolegą, wzięły udział w scenkach dramowych. Dzieci wykonały „tablicę życzliwości”, z której mogą korzystać każdego dnia. Kolejne obchody  już 21 listopada, kiedy to przypada „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”.

Czytaj więcej

 Dominika Kazimierczak

remont

Międzynarodowy Dzień Kropki

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy „kropkowy” świat i to dosłownie.(…) Jego książeczka opowiada o dziewczynce imieniem Vashti, która dzięki namalowanej farbami kropce uwierzyła w siebie i swoje możliwości. Ten fantastyczny pomysł na uświadomienie dzieciom ich talentu, kreatywności i pewności siebie stał się popularny na całym świecie. Inicjatywa zagościła również w naszej szkole i dlatego 15 IX w klasach I obchodziliśmy Dzień Kropki.
Czytaj więcej

remont

Jesteśmy bezpieczni

   We wtorek 12 IX odwiedził nasza szkołę (klasy 0-1) pan policjant, który przeprowadził zajęcia profilaktyczno- edukacyjne. Uczniowie utrwalali sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, oznakowania odzieży odblaskami, zachowania się podczas jazdy samochodem, przypominali numery alarmowe i ćwiczyli przebieg rozmowy telefonicznej w trudnych sytuacjach.

Czytaj więcej

remont

Maluchy w świetlicy

Od pierwszych dni września dzieci w świetlicy szkolnej mogą ciekawie spędzać czas. Niektórzy uwielbiają zabawę piaskiem magnetycznym inni wolą grać w planszówki. Wielką popularnością cieszą się chusta animacyjna i klocki konstrukcyjne, a także zabawy ruchowe. Maluchy mają również możliwość odrabiania lekcji oraz  zabawy zgodnie  z własnymi zainteresowaniami.

Dominika Kazimierczak

    → Więcej zdjęć

remont

Zebranie

14 września odbędzie się pierwsze w tym roku zebranie dla rodziców. Zapraszamy wszystkich opiekunów na godzinę 1700 (oprócz klas II b i II g, które spotykają się o g.1800 ).
Zebranie dla klas III gimnazjum rozpocznie się na sali gimnastycznej spotkaniem z panią dyrektor M.Okurowską, na którym omawiane będą sprawy egzaminu gimnazjalnego  (ok 30 min), po spotkaniu zebranie z wychowawcami w salach.

 Przydział izb na zebranie (plik pdf)

wolontariat

Wolontariat „Piątki”

Chcesz bezinteresownie pomagać innym?  Wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne?

Zostań wolontariuszem Piątki!

 Zgłoś się do wychowawcy lub koordynatorów wolontariatu w naszej szkole, którymi są  p. I. Engel i  B. Sadowska (Koło Misyjne).

Czytaj więcej