remont

Wakacyjny remont

 W związku z remontem sekretariatu w dniach  09.07 – 20.07.2018
SZKOŁA  BĘDZIE  NIECZYNNA.

W sytuacjach pilnych – telefon kontaktowy 668  857  089

Przepraszamy za utrudnienia

remont

Konkurs na ex libris Biblioteki szkolnej rozstrzygnięty!

 Ex Libris to znak własnościowy książki, najczęściej ozdobny z nazwą instytucji, do której książka należy. Tradycyjnie na ekslibrisach stosujemy łaciński zwrot „Ex Libris” oznaczający „z książek” czy może lepiej  „z księgozbioru”.

Najlepszy ekslibris ozdobi księgozbiór naszej biblioteki.

← Oto on:

remont

Wizyta w Malwie

Są miejsca, do których bardzo chętnie się wraca, bo są tam cudowni, empatyczni ludzie z „duszą”. Takim miejscem dla uczniów klasy 1b są Warsztaty Terapii Zajęciowej MALWA. W poniedziałek 04 VI dzieci odwiedziły swoich znajomych (pracowników i wychowanków) i znowu spędziły tam miły dzień, zakończony słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy za zaproszenie i za to, że ciągle czujemy się tam mile widziani, Do zobaczenia!
Danuta Szczęsna

Zobacz zdjęcia

remont

Konkurs plastyczny

Z okazji 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny poświęcony temu świętemu. Laureatami konkursu w kategorii klas I-IV zostali:

 • I miejsce – Lena Gołaszewska klasa IV a
 • II miejsce – Zuzanna Gronczewska klasa IVa
 • III miejsce – Piotr Frączak klasa I b
 • Wyróżnienie – Karolina Smul klasa IV a

w kategorii klas VII i gimnazjalnych:

 • I miejsce – Natalia Grabska klasa II f
 • II miejsce – Magdalena Drezler Klasa II f
  Anna Pokrop-Krupa klasa VII a
 • III miejsce – Katarzyna Wyrzykowska klasa II a
  Celina Brzywczy klasa II c

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za każdą wykonaną pracę.

Komisja konkursowa: M.Wiśniewska, B.Sadowska, ks. K.Masicz

remont

Baśniowe Sady Klemensa

Po intensywnej pracy w bieżącym roku szkolnym, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Zanim uczniowie klas 1 wyjadą na wakacje ze swoimi rodzinami, 13 VI wyjechali ze swoimi klasowymi rodzinami na wycieczkę do Baśniowych Sadów Klemensa. Przywitała ich tam piękna pogoda i „pyszna” owocowa dekoracja.   Czytaj dalej

remont

Siemionalia

Dnia 8 VI w Centrum Kultury odbył się XI Przegląd Amatorskich Zespołów Ludowych „Małe Siemionalia”. Organizatorem cyklicznej imprezy jest Starostwo Powiatu Grodziskiego przy współpracy z Sp nr 1 oraz Przedszkolem nr 1 w Grodzisku Maz. Uczniowie klas 1 (taniec) i uczennica kl. 7 (śpiew) naszej szkoły również wzięli udział w tegorocznym przeglądzie, prezentując wiązankę melodii z Wielkopolski i Kaszub „Wiwat. Moja koza. Kowal”.
remont

Noc bibliotek

„Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami”. Biblioteki grodziskie również włączyły się w organizację Nocy Bibliotek.

Czytaj więcej

remont

Cała Polska czyta dzieciom

   Zobacz więcej

W dniach 02-10 VI odbył się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, organizowany przez fundację ABCXXI- Cała Polska Czyta Dzieciom. Każdy dzień tygodnia to moc czytelniczych atrakcji. W całej Polsce odbywają się spotkania z autorami książek, bajkowe parady i festyny, konkursy literackie i plastyczne, przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. Nasza biblioteka szkolna również zaprosiła najmłodszych uczniów do wzięcia udziału w w.w. akcji. Joanna Pawlukiewicz z kl.asy 3b gimnazjum – przeczytała kilka fragmentów ulubionych książek dziecięcych. To ważne i potrzebne, żeby cały czas zachęcać najmłodszych czytelników do przyjaźni z książką.

Danuta Szczęsna