logo małe

Co w projekcie „Szkoła bliżej nauki”?

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu film, który został zrealizowany z udziałem nauczycieli biorących udział w  projekcie, pracowników pracowni edukacji, trenerów i opiekunów grup. Kolejne nagranie zaplanowane jest na przyszły rok szkolny.

Film do obejrzenia tutaj

logo małe

Zebranie

Zapraszamy na spotkania z wychowawcami w dniu 17.05.2018r. o godzinie 17.00.
Na zebraniu podane zostaną proponowane oceny roczne.

logo małe

Audycja w Radiu Bogoria

Za zgodą Radia Bogoria publikujemy audycję, która odbyła się w dniu 25  kwietnia 2018 roku. Jest to pierwsza audycja w formie debaty, w ramach społecznej kampanii Radia Bogoria: Mówimy STOP pornografii na komputerach i smartfonach naszych dzieci

Kolejna debata już wkrótce.

Zachęcamy Rodziców do posłuchania (link do audycji – logo radia).

logo małe

„Niepodległa od 100 lat”  …

Mamy przyjemność poinformować, że Marta Żak, uczennica klasy III b zajęła III miejsce w kategorii klas trzecich w XVII Żakowskim Konkursie Recytatorskim, który odbył się 11.05.2018 r. w Jaktorowie. Konkurs pod hasłem: „Niepodległa od 100 lat”  był zorganizowany pod patronatem: Wójta Gminy Jaktorów oraz Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie

Gratulujemy!

logo małe

Finał konkursu „Niepełnosprawni są wśród nas”

Wyróżnieni w konkursie zostali zakwalifikowani na warsztaty w ramach finału, które odbyły się 26 kwietnia o godzinie 9.30 w poczekalni PKP „Przestrzeń kulturze przyjazna”. Oto nasi najlepsi:

  1. Kalina Krupa IVa
  2. Lena Gołaszewska IV a
  3. Karolina Smul IV a
  4. Antoni Gmerski VII c
  5. Julia Tumińska VII c
  6. Jakub Stefanowski II e gimnazjum
  7. Celina Brzywczy II c gimnazjum

Gratulujemy!

 

logo małe

Spotkanie organizacyjne dla rodziców

10 V 2018 r.  odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców PRZYSZŁYCH UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 w roku szkolnym 2018/19:

godz. 17:00klasy IV – sala gimnastyczna
godz. 18:00klasy VII – sala gimnastyczna
godz. 18:00klasy: O i I – sala 22 i 23

Serdecznie zapraszamy!

logo małe

Castorama dzieciom

„Każde pokolenie ma własny ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat…” tak brzmią słowa znanej piosenki. Ale dlaczego zmieniać rzeczy, które mimo upływu czasu potwierdziły swoją wartość i przynoszą wiele satysfakcji… Uczniowie klasy 1b, należący oczywiście do nowego pokolenia, postanowili odkryć czar dawnych „zajęć praktyczno- technicznych”, które bezpowrotnie zniknęły ze szkół. Pomogła im w tym Castorama (Skierniewice), która jest organizatorem warsztatów „Majsterkowo”.

Czytaj dalej

logo małe

Kaligrafia

   Zobacz zdjęcia

Powoli kończy się rok szkolny. Nadchodzi czas posumowań swoich sukcesów oraz rozrachunku z tym, co trzeba nadrobić. Pierwszoklasiści maja za sobą osiem miesięcy nauki czytania, liczenia, pisania pierwszych liter… I z tym ostatnim właśnie bywa różnie. Niektórzy dzielnie ćwiczą kaligrafię, żeby potem starannie zapisywać pierwsze zdania. Niektórzy radzą sobie z tym gorzej. Chcąc poszukać sposobu na ładne pismo, uczniowie klasy 1b wybrali się do Willi Radogoszcz na warsztaty „Kaligrafii”. Pani Mariola Goździkowska opowiedziała dzieciom o historii pisma, ze szczególnym naciskiem na średniowiecze i za pomocą pióra gęsiego zaprezentowała pismo Italica. Uczniowie samodzielnie próbowali kreślić szlaczki, pisać własne imiona i nazwiska oraz ozdobniki. I chociaż zajęcia bardzo się podobały, najmłodsi nie chcieliby, żeby wróciły czasy ptasich piór i atramentowych kleksów.

Danuta Szczęsna