abc alergii

Badania przesiewowe

Instytut Ochrony Zdrowia realizuje obecnie, na zlecenie Ministra Zdrowia, badanie przesiewowe uczniów szkół podstawowych i średnich pod kątem występowania chorób alergicznych. Badanie zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Badanie jest częścią Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

 Czytaj więcej

abc alergii

Poznajemy świat z Leonidem Teligą

Tak brzmi tytuł projektu, który w tym roku szkolnym, jest realizowany przez naszych uczniów z klas 0-1. Przy ogromnej pomocy i zaangażowaniu pracowników Biblioteki Pedagogicznej poznają piękne zakątki świata, które 50 lat temu odwiedził w samotnym rejsie patron szkoły Leonid Teliga.

Czytaj więcej

abc alergii

Uwaga konkurs!

Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i  klas gimnazjalnych do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym o św. Stanisławie Kostce. Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki ich świętego patrona oraz odkrywanie osobistej drogi do świętości.

Organizatorzy konkursu
p. M.Wiśniewska,
ks K. Masicz,
p. B.Sadowska

abc alergii

Nietypowe odwiedziny

15 lutego naszym gościem w klasach 0-1 była Fredzia. Uczniowie z klasy 1b przypomnieli sobie jak należy dbać o zwierzaki domowe, co robić, aby były szczęśliwe. Uczniowie poznali zwyczaje oraz sposób żywienia fretki. Przypomnieliśmy też sobie jak można pomagać tym zwierzakom, które nie mają kochających opiekunów i przebywają w schroniskach.

Dominika Kazimierczak

Zobacz post na Facebooku

abc alergii

Gimnazjada Fizyczna

W dniu 2 lutego 2018 r. uczniowie z pięciu placówek szkolnych powiatu grodziskiego wzięli udział w I etapie Powiatowego Konkursu Fizycznego „VIII Gimnazjada Fizyczna”, którego organizatorem jest nasza szkoła.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że do II etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie:
–  ze Społecznej Szkoły Podstawowej Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego
–  z  Gimnazjum im. Karola Wojtyły w ZSP  w Międzyborowie
–  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Piotra Skargi w Milanówku
–  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim
– ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Leonida Teligi w Grodzisku Mazowieckim
Pełna lista TUTAJ

Koordynator Konkursu
Anna Brysiak – Słabicka
Nauczyciel fizyki w SP 5 im. L. Teligi

abc alergii

W karnawale wszędzie bale

   Zobacz zdjęcia

Po tłustym czwartku przyszedł czas na taneczny piątek, ponieważ 9 lutego w naszej szkole głośno rozbrzmiewała muzyka. Przed południem, na balu karnawałowym bawili się najmłodsi uczniowie, których trudno było rozpoznać pod kolorowymi przebraniami. Samorząd szkolny gimnazjum pięknie udekorował salę gimnastyczną.
Wśród najstarszych uczniów “piątki” ujawniły się też talenty animacyjne, dzięki którym bal był pełen zabaw integracyjnych (tor przeszkód, taniec na gazecie i z balonem, przejście pod liną, zabawy z chustą Klanzy). Było głośno, wesoło i hucznie!
Dziękujemy opiekunom Samorządu Szkolnego i ich podopiecznym za wspaniałą organizację i niezapomnianą zabawę karnawałową!

Danuta Szczęsna

abc alergii

Tłusty czwartek

W  czwartek 8 lutego 2018 r. rozpoczął się ostatni tydzień karnawału. W naszej szkole nadchodzące dni będą obfitowały w rozmaite “przyjemności”. Zaczęło się od tłustego czwartku. Według przesądów, kto nie zje tego dnia ani jednego pączka, nie będzie mu się wiodło. Nie wierzymy w przesądy, ale wszyscy chętnie zajadaliśmy się słodkościami. Oczywiście, konsumpcji towarzyszyła pogawędka o tradycjach tłustego czwartku.

Czytaj więcej

abc alergii

Warszawski Konkurs Chemiczny „Atom i cząsteczka”

Zapraszamy do udziału w Warszawskim Konkursie Chemicznym „Atom i cząsteczka” przeznaczonym  dla gimnazjalistów oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.
Konkurs odbywa się w dwóch etapach:
I etap  przeprowadzony zostanie 7 marca (środa) 2018 r. o godz. 12.00  na terenie szkoły.
II etap konkursu odbędzie się  12 maja 2018 r. (sobota) o godz. 10.00  w  XXVI Liceum Ogólnokształcącym- w Warszawie, ul. Alpejska 16.
Dokładne informacje o konkursie znajdziesz TUTAJZapisy u pani Rity Kutnik

abc alergii

Lekcja przedsiębiorczości

 Szkoła to miejsce, w którym uczymy dzieci jak mają sobie radzić w świecie dorosłych. Dlatego warto od czasu do czasu poświęcić chwilę czasu na omówienie zagadnień spoza podręcznika i standardowych zagadnień programowych, ale bardzo przydatnych w życiu. Na taki ciekawy pomysł wpadła mama Lenki z kl. 1b, pani Iwona Verdal, która wsparta pomocą uczennic ZS nr 1 w Grodzisku Mazowieckim (Karoliny Bogobowicz, Klaudii Wróbel) przeprowadziła lekcję przedsiębiorczości.

Czytaj więcej