Goście z Francji

20 maja grupa nauczycieli francuskich z projektu Travel and Create Your Future Perfect School rozpoczęła odwiedziny w Polsce. 21 maja oglądali piękne występy występy uczniów, zwiedzali szkołę z naszymi przewodnikami, odbyli spotkanie projektowe, warsztaty artystyczne w Granicy i przeszli leśną ścieżkę edukacyjną, a dzień zakończyli ogniskiem z kiełbaskami. Z wieści zakulisowych: entuzjazm wzbudziła zupa ogórkowa, którą z pewnym wahaniem zaserwowaliśmy im na obiad, a potem kiszone ogórki do kiełbasek z ogniska. Będziemy nadal testować naszych gości, zachęceni sukcesem mamy jeszcze parę pomysłów.

(za: https://www.facebook.com/Travel-Project-School-5-2462911217059433/)

Czytaj więcej na stronie projektu Travel Project School 5

Dzieci ze świetlicy na wernisażu w Mediatece.

23 maja dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w  wernisażu prac uczniów grodziskich szkół w Mediatece. Tematem wystawy „Nie pal przy mnie proszę” była profilaktyka uzależnień od nikotyny oraz uwrażliwianie dorosłych na problem tego nałogu.

Ewa Brzezińska

Lekcja chemii w oczyszczalni ścieków

Jak wygląda proces oczyszczania ścieków? Jak ważne jest oszczędzanie naturalnych zasobów wody? Jak w ekologiczny sposób korzystać ze środków czystości? Na te pytania oraz inne zagadnienia z zakresu chemii, biologii i ekologii uczniowie klasy 2a mieli okazję uzyskać odpowiedzi podczas lekcji zorganizowanej przez świetlicę szkolną na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie Dużym. 

Czytaj więcej

Finał konkursu filozoficznego

Z radością informujemy, że Julia Warabieda z klasy 3 c została finalistką Kuratoryjnego Konkursu Filozoficznego „W drodze ku mądrości” w roku szkolnym 2018/19.
Gratulacje!

opiekun
Wiesława Śleszyńska

Co w projekcie Travel and Create Your Future Perfect School?

W naszym Projekcie TRAVEL szykuje się duże wydarzenie. W dniach 20-24 maja odwiedzi naszą szkołę grupa francuskich nauczycieli ze szkół partnerskich. Obejrzą występy i prace artystyczne uczniów, zwiedzą Warszawę, Arkadię, Nieborów i Żelazową Wolę, wezmą udział w spotkaniach projektowych z naszymi nauczycielami, a dla uczniów z Projektu zorganizują pokaz ozobotów (robotów edukacyjnych). W przyszłym roku naszą szkołę odwiedzi duża grupa uczniów z Francji i majowa wizyta ma również na celu przygotowanie ich pobytu.
Strona projektu

Mistrz świata w naszej szkole

8 maja 2019 roku odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście. Najważniejszą osobą był JÓZEF ŁUSZCZEK– polski biegacz narciarski, dwukrotny Mistrz Świata i Olimpijczyk. Dzielił się wspomnieniami o trudnych ale i wspaniałych czasach swojej kariery sportowej. Trudnej, bo bez sponsorów; pięknych nowoczesnych strojów, 
stałej opieki medycznej, psychologicznej itp. Wspaniałych czasach z powodu prawdziwej, sportowej, zdrowej rywalizacji. 
Czytaj więcej

Spotkanie z Agnieszką Mielech

Grodziska Biblioteka Publiczna (oddział dla dzieci) zorganizowała szereg wydarzeń i inicjatyw, promujących czytelnictwo. Jednym z nich było spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Agnieszką Mielech, w którym uczestniczyły klasy 2b i 1a.
Czytaj więcej