polski

Kolejne sukcesy naszych uczniów!

Z radością informujemy, że uczennica klasy VII a – Maja Reszczyk została laureatką  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, a Jakub Izdebski z klasy VII b został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

polski

Galeria instrumentów folkowych

13 III 2018 r. odwiedziliśmy  magiczne miejsce na uboczu naszego pięknego miasta… Miejsce to liczy ponad 1000 okazów instrumentów, przeszkadzajek oraz zabawek muzycznych. Kolekcja słowiańskiej kultury ludowej, dźwięki liry korbowej oraz najbardziej polskiego instrumentu „pierdziela” to tylko niektóre z atrakcji Galerii Instrumentów Folkowych  w Grodzisku. Byliśmy dziś świadkami tego, że instrumenty muzyczne  można  zrobić  ze wszystkiego, nawet z pompki do roweru 🙂  …potrzeba tylko trochę wyobraźni.

Czytaj więcej

polski

Zebranie

Zapraszamy na dzień otwarty w czwartek, 15 marca od godziny 17.00.
Uwaga! Klasa Ia SP, wychowawca pani A.Zagańczyk ma wyjątkowo dzień otwarty 22 marca (czwartek) w godz.16.30- 18.00 w sali 23.

Przydział sal na zebrania

polski

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim jest bardzo aktywną placówką, zachęcającą dzieci do udziału w różnych ciekawych “imprezach czytelniczych”. W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klas 0 – 1, kilka razy odwiedzali gościnne progi biblioteki.
Pani Maria Zdrojewska była inicjatorką min. lekcji bibliotecznych i zajęć w ramach akcji “Zaczytaj się z Misiem Krzysiem”. W piątek , 2 marca zaprosiła nas na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim.

Czytaj dalej

polski

Kolejny sukces Kuby!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Jakub Izdebski z klasy 7 b zakwalifikował się do finału Powiatowej Olimpiady Matematycznej.

Gratulujemy Kubie i życzymy sukcesu w finale!

polski

Rekrutacja 2018/19

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 ogłasza rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w  Szkole Podstawowej nr 5 im. Leonida Teligi . Zasady naboru – TUTAJ.
Przyjmujemy także chętnych kandydatów do klasy piątej w roku szkolnym 2018/2019 r.

polski

Klasa sportowa

 Wszystkich rodziców zainteresowanych umieszczeniem swoich dzieci w tworzonych w naszej szkole klasach sportowych zachęcamy do przeczytania zasad rekrutacji i regulaminów, które znajdują się TUTAJ.

polski

Od smyka do matematyka

A w świetlicy szkolnej….”od smyka do matematyka”…Łączymy strategiczne działanie, taktyczne myślenie i fajną zabawę. Główkujemy, uczymy się zasad, rozgrzewamy szare komórki 🙂

polski

Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

W lutym uczniowie klas 1 zostali włączeni w grono czytelników biblioteki szkolnej. Gośćmi spotkania byli: pani dyrektor – M. Okurowska i pan v-ce dyrektor W. Tekielski, którzy w kulminacyjnym momencie, po złożeniu uroczystej przysięgi, pasowali uczniów dotykając ramienia – książką. Dzieci musiały jednak udowodnić, że zasłużyły na miano czytelnika- odgadywały zagadki, związane z bajkami dla dzieci, poprawiały błędnie odczytane tytuły książek i przekonywały panią Anię Urbańską (nauczyciela bibliotekarza), że wiedzą jak trzeba szanować książki.

Czytaj więcej

Danuta Szczęsna